Trzy powody, dla których podania o pracę wyglądają jak z Tindera

"Przestań marzyć, zacznij chodzić na randki" - usłyszałem ostatnio w reklamie telewizyjnej. Muszę przyznać, że nie pamiętam, który to był portal randkowy, ale hasło dało mi do myślenia. W czasach, gdy randki internetowe stają się coraz bardziej popularne, a ludzie szukają pierwszego wrażenia w Google, wydaje się to logicznym porównaniem.

W końcu, czy podania o pracę i randki nie są bardzo podobne?

  • Szukasz krótko- lub długoterminowego zobowiązania.
  • Szukasz czegoś odpowiedniego dla siebie
  • Brakuje ci w życiu czegoś, co chciałbyś wypełnić.
  • Wyczuwasz drogę do siebie poprzez dostępne informacje
  • Czujesz się podekscytowany lub niepewny przed spotkaniem

Twój profil online

Dlaczego więc ludzie zadają sobie trud, aby stworzyć ładny profil online na portalu randkowym, podczas gdy profil aplikacji online jest często beznadziejnie zaniedbywany?

    Czy ten aspekt aplikacji jest nadal niedoceniany?

Słabej jakości profil na Linkedin lub inne ślady, które można znaleźć w Google, mogą niestety sprawić, że Twoje CV trafi z kosza na "ciekawostki" do niszczarki. Choć może się to wydawać niesprawiedliwe, pierwsze wrażenie jest bardzo ważne. I nie dotyczy to tylko CV i listu motywacyjnego. Ważną rolę odgrywa także Twoje zdjęcie profilowe, profil w serwisie Linkedin oraz inne informacje o Tobie dostępne w Internecie.

Jak można to zrobić?

Na JobBootcamp, oprócz klasycznych narzędzi aplikacyjnych, takich jak CV i list motywacyjny, duży nacisk kładzie się na efektywne wykorzystanie nowych mediów w poszukiwaniu pracy. A wszystko to dzięki aktywizującemu podejściu opartemu na Twojej autentyczności i Twoich pasjach. Ponieważ jeśli nie pasujesz do randki, związek ma małe szanse powodzenia. Podczas JobBootcampu weźmiesz również udział w profesjonalnej sesji zdjęciowej, dzięki czemu Twój profil internetowy będzie odtąd zdobiło profesjonalne zdjęcie. Szczególny nacisk kładzie się na postawę, zachowanie i umiejętność prowadzenia rozmów kwalifikacyjnych, które następnie uczestnicy będą mogli wykorzystać w praktyce.

W ciągu jednego dnia znacznie poprawisz swoje umiejętności w zakresie umawiania się na randki i prowadzenia rozmów kwalifikacyjnych oraz wyjdziesz z konkretnymi narzędziami, które pomogą Ci skutecznie je stosować. Mając duże doświadczenie i jasno sprecyzowane cele, będziesz gotowy, aby wejść na rynek pracy. A jeśli umawiasz się na randki, to może nawet zdobędziesz jakieś cenne informacje ;-)