Ściany zewnętrzne do których stworzenia użyto bloczków Ytong wyróżniają się między innymi najwyższą na rynku izolacyjnością termiczną jeśli chodzi o materiały murowe. By jednak cały mur był jednakowo izolowany, podczas jego stawiania należy użyć właściwej zaprawy murarskiej.  W przypadku wspomnianych bloczków najlepszym rozwiązaniem będzie Ytong zaprawa cienkowarstwowa Silka dzięki której można tworzyć spoiny o grubości wynoszącej nawet około 1 mm przy jednoczesnym zachowaniu właściwej nośności i izolacyjności muru.

Jakie zalety ma zaprawa do cienkich spoin Ytong?

Jak już wspomnieliśmy, zaprawa murarska do cienkich spoin Ytong Silka to po pierwsze doskonała izolacyjność termiczna. Efekt ten uzyskuje się między innymi dzięki możliwości zachowania niewielkiego udziału spoin w całej powierzchni murowej. Ściana tak wykonana jest jednorodna a mostki termiczne liniowe nie pojawiają się na jej powierzchni.

Za trwałość muru stworzonego z użyciem powyższych zapraw odpowiada także to, że wykazują one wysoką odporność na korozję siarczanową. W ten sposób zarówno mury, jak i umieszczane na nich tynki posiadają wyższą trwałość i są chronione przed zarysowaniami.

Co jeszcze? Warto wspomnieć o tym, że omawiana zaprawa cienkowarstwowa Ytong swój skład ma oparty o wysokiej jakości biały cement oraz czysty, kwarcowy piasek. Jest to gwarantem jednorodnego, estetycznego wyglądu muru, bez ryzyka wybijania koloru spoin przez tynk.

Zaprawa murarska cienkowarstwowa Ytong – jak aplikować?

    Aby zaprawa cienkowarstwowa biała do Ytonga mogła wykazać wszystkie swoje wysokie właściwości ważne jest to, by w odpowiedni sposób ją przygotować i prawidłowo aplikować na bloczki. Jak to zrobić? Wystarczy pamiętać o przestrzeganiu niżej wymienionych, dość prostych zasad.

    Niemniej kluczową kwestią jest to, w jakiej temperaturze nakładamy zaprawę na bloczki. Jeśli praca odbywa się zimą, konieczne jest użycie specjalistycznej noszącej nazwę zaprawa cienkowarstwowa zimowa Ytong-Silka FIX X101. Można ją aplikować w temperaturach wynoszących do −6°C, a w czasie do 12 godzin od nałożenia temperatura nie może spadać do wartości niższej niż −12°C. Trzeba pamiętać o tym, by za każdym razem do takiej mieszanki dodać odpowiednią zapisaną na opakowaniu ilość technicznego spirytusu. Przy temperaturach wyższych zalecana jest natomiast zaprawa Ytong-Silka FIX X100 mieszana wyłącznie z wodą.

    Zaprawa cienkowarstwowa do murowania Ytong a termika budynku

    Obecnie budowane domy muszą spełniać wyśrubowane normy związane z energooszczędnością. Dlatego też każdy element który znacząco wpływa na poprawę ich termiki jest niezwykle ważny. A takim elementem jest bez wątpienia cienkowarstwowa zaprawa do Ytonga. Wysokiej jakości bloczki połączone ze sobą za pomocą profesjonalnej zaprawy sprawiają, że ściany zyskują doskonałe właściwości termoizolacyjne a tym samym zmniejsza się zapotrzebowanie budynku na dodatkowe warstwy izolacyjne oraz spadają koszty które będzie trzeba ponieść na codzienną eksploatację budynku.